Асоціація дворового футболу продовжує проект “Люди АДФ”. Цього разу під приціл прес-служби потрапив заступник керівника Асоціації, керівник Дитячо-юнацької ліги Ігор Янченко. Про труднощі в організації змагань, громадську роботу, заповітну мрію та багато іншого – у цьому інтерв’ю.

Ігоре, як ти потрапив до Асоціації дворового футболу Волині?


Свій шлях в Асоціації дворового футболу Волині я розпочав у 16-річному віці з участі у змаганнях. Разом з друзями-односельцями я натрапив у соцмережах на сторінку організації. Ми створили команду під назвою ФК “Зелене” і вирішили заявитися на один із турнірів. Згодом наш колектив став регулярно долучатися до ігор під егідою АДФ. По завершенню одного з турнірів, в якому, на превеликий жаль, команда не змогла здобути бажаного результату, керівник Асоціації Микола Озюк помітив наші старання й жагу до перемоги та вручив подяку нашому тренеру Олегу Рожку. Це нас неабияк змотивувало, і ми продовжували долучатися до змагань. Через деякий час нас запросили до участі у всеукраїнському футбольному турнірі серед юнаків. У цьому турнірі ми святкували перемогу. Опісля Микола Озюк запропонував мені приєднатися до організаційного комітету АДФ, на що я без вагань погодився.

Микола та Ігор з трофеєм Всеукраїнського чемпіонату серед дворових команд U-15

Чи розумів ти на той момент рівень відповідальності, який ліг на твої плечі?


Будучи школярем, я приймав активну участь у громадській діяльності, тому певною мірою розумів, як допомогти з організацією турніру. Проте, не буду лукавити: на початках було досить важко, тому що я не знав ні гравців, ні команд. Було складно влитися у цей шалений ритм турніру, але водночас це було круто, адже це новий досвід, нові знайомства.


Досить довгий час ти очолюєш Дитячо-юнацьку лігу АДФ. Розкажи, з якими труднощами тобі доводиться стикатися у роботі з дітьми?


Труднощів як таких немає, оскільки з дітьми працювати легше, аніж з дорослими. Діти горять бажанням грати на турнірах під егідою АДФ. В той час, як з представниками окремих дорослих команд, потрібно по декілька разів узгоджувати їхню участь у змаганнях. На мою думку, це пов’язане із тим, що у дітей більше вільного часу, на відміну від дорослих, які мають чимало справ, пов’язаних з родиною та роботою.

Нагородження дитячого чемпіонату у Ківерцях


Попри злагоджену роботу організаторів ліги АДФ форс-мажорні ситуації все ж трапляються. Які ситуації є найпоширенішими та як вони вирішуються?


Бували ситуації коли команди, попередньо підтвердивши участь у турнірі, не з’являлися на гру. І в той же день нам доводилося змінювати розклад змагань. Але в будь-якому випадку з подібних кризових ситуацій ми виходимо, адже запланований турнір має відбутися не зважаючи ні на що.


Знаю, що ти є активним членом Торчинської молодіжної ради. Що мотивувало тебе приєднатися до колективу однодумців?


Головна мотивація – розвиток спорту, покращення спортивної та освітньої інфраструктур у громаді. Будучи у складі молодіжної ради, я підняв питання про будівництво футбольного майданчика з штучним покриттям.


Чи бачиш ти у цьому напрямку позитивні зміни?


Попередньо це лише у планах. Але голова Торчинської ОТГ Юрій Кревський, з яким я розмовляв, повністю підтримує цю ініціативу та готовий допомогти, залучити інвесторів. Сподіваюся, що за два роки Торчин прийме на новозбудованому футбольному майданчику турнір під егідою АДФ.


Чи є у тебе життєве кредо?


Немає нічого неможливого.


Яка твоя мрія?


Однією з найбільш бажаних мрій є відкритття дитячої футбольної академії.


Кому ти завдячуєш своїм успіхам?


Перш за все завдячую своїм батькам, які завжди підтримували та підтримують мене у захопленні футболом. Великий вклад у моїх успіхах відіграли друзі котрі постійно мене підтримують. Також дякую Миколі Озюку, який багато в чому мені допоміг.

Сім’я Ігоря


Окрім АДФ ти ще й працюєш журналістом. Розкажи з власного досвіду: організовувати турніри важче ,ніж писати про них, чи навпаки?


Організувати турнір, звісно ж, важче. Оскільки задовго до початку змагань проходить великий обсяг роботи із залученням команд, пошуком місця проведення, узгодженням роботи суддів, прес-служби, адже я думаю ні для кого не секрет, що АФД є громадською організацією і не має на меті отримання прибутку від своєї діяльності, тому у кожного з організаторів є основна робота. Зрештою, турніри ми намагаємося організовувати так, аби це було комфортно як для гравців, так і для оргкомітету. Щодо роботи журналіста, то вона має свою специфіку та нюанси, однак, скажу з власного досвіду, аби написати про гру, достатньо бути на ній присутнім і розумітися у футболі.


Хто є твоїм фаворитом у цьогорічному розіграші єврокубків?


Цьогорічні євро кубки дуже насичені. Серед фаворитів –минулорічний володар Кубку Чемпіонів – мюнхенська “Баварія”, яка показує якісний футбол як у внутрішньому чемпіонаті, так і на євро арені. Щодо Ліги Європи, то тут, на мою думку, фаворитом виглядає “Тоттенхем”, який досить легко подолав групову стадію. Хороші шанси також має донецький “Шахтар”. Впевнений, що підопічні Каштру прагнутимуть цьогоріч взяти трофей. Станом на зараз можу сказати лиш одне, на нас очікує захоплююча єврокубкова весна.

На твою думку, у чому полягає запорука успіху АДФу?


Запорука успіху Асоціації дворового футболу – це колектив, який всім серцем і душею вболіває за розвиток футболу на Волині та Україні загалом.


За збірну України з футболу вже встигли дебютувати такі гравці як Євген Чеберко, Ілля Забарний, Юхим Конопля, Владислав Супряга та Андрій Лунін Як оціниш їхній рівень гри на міжнародній арені у такому молодому віці?


Я спостерігаю за ними ще з Мундіалю серед молодіжних команд у 2019 році, в якому Україна здобула перемогу . Вони демонстрували досить якісну гру, попри свій вік. Зараз футболісти цілком заслужено захищають кольори провідних клубів України та Європи. Ці гравці – майбутнє українського футболу.


І на завершення, вже традиційне питання. Для тебе АДФ – це…


Команда, котра намагається з кожним днем ставати все кращою та дарувати своїм учасникам лише позитивні емоції.

Колектив ГО “АДФ 5х5”

Спілкувався – Дмитро Зінюк